معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن

در دهم تیر ماه 1390 همزمان با روز صنعت و معدن با هدف شناسایی و ارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، جهت کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود سایت معدن ها به عنوان مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن پا به عرصه حضور نهاد.

 

اطلاعات تماس
تهران. میدان آرژانتین
خیابان زاگرس. پ5. واحد2
info@madanha.ir
88877085 - 021
شبکه‌های اجتماعی

معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن

10 فرصت و تهدید پیش روی بخش معدن و صنایع معدنی در ایران

بخش معدن و صنایع معدنی در مسیر حرکت برای رشد، 10 فرصت و تهدید ناشی از لغو تحریم ها،‌ پیش رو دارد.
به گزارش اطلس معدن،‌ بخشی از این فرصت ها و تهدیدها اثرات مستقیم و برخی دیگر اثر غیر مستقیم بر این حوزه برجای می گذارند.
در فهرست ارائه شده زیر، 10 موضوع شامل رشد صادرات نفت، رشد صادرات معدن،‌ آزادسازی منابع بلوکه شده ارزی،‌ کاهش مقطعی نرخ ارز،‌ تسهیل واردات به کشور،‌ فاینانس طرح ها،‌ رشد ارزش بورس،‌ دستیابی به فناوری جدید، رشد سرمایه گذاری خارجی و دسترسی به تجهیزات و قطعات و مواد اولیه جای گرفته اند.
در بین موضوعات فوق،‌ 8 فرصت برای بخش معدن فراهم می آید و 2 مورد نیز به عنوان تهدید برای این حوزه محسوب می شود. این 8 فرصت شامل رشد بازار محصولات بخش معدن با استفاده از افزایش بودجه عمرانی،‌ کاهش ریسک و افزایش تنوع محصولات ناشی از رشد صادرات به منظور‌ تکمیل زنجیره ارزش،‌ فاینانس طرح ها،‌ تامین مالی ارزان ناشی از رشد بورس،‌ تسهیل شرایط استفاده از فناوری های جدید در طرح ها،‌ استفاده از سرمایه گذاری خارجی تکمیل زنجیره ارزش و رشد بهره وری و ارایه خدمات بعد از فروش به همراه کاهش هزینه ها است.
 
اما دو تهدید پیش روی این حوزه از اقتصاد کشور در دوران جدید،‌ کاهش مقطعی نرخ ارز است که می تواند به ارزان شدن محصولات صنایع معدنی منجر شود. عامل دیگر نیز که ممکن است از ناحیه واردات پدید آید، رشد واردات صنایع معدنی است که این صنایع را تهدید می کند.

تاریخ خبر 1394/10/27

Post a Comment